» Napisz recenzję produktu

Zdjęcia modowe – jaki sprzęt wybrać.

Zapotrzebowanie na zdjęcia modowe jest dzisiaj olbrzymie i wciąż szybko rośnie. Warto więc wiedzieć, jak wykonywać perfekcyjne zdjęcia modowe. W kilku krótkich akapitach przedstawimy, jakiego sprzętu warto używać przy fotografii modowej. Wpis powstał we współpracy z mybaze serwisem modowym

Fotografia modowa – co to jest?

Fotografia modowa to jeden z rodzajów fotografii w którym pojawia się kilka głównych kategorii zdjęć.
    Są to między innymi:
  1. fotografia fashion
  2. fotografia beauty
  3. fotografia glamour

W każdej z tych kategorii zdjęć skupiamy się na troszkę innym aspekcie, który chcemy pokazać i wyeksponować. Fotografia fashion ma za zadanie, jak najlepiej przedstawić dany produkt, który zamierzamy zareklamować i sprzedać. Ze względu na liczbę marek i ich produktów to największy rynek, który wymaga ciągłego wykonywania coraz to nowych i kreatywnych zdjęć.

Fotografia beauty służy do prezentacji kosmetyków, makijażu czy fryzur. Tutaj chodzi o podkreślenie efektu, jaki został osiągnięty przez wizażystę, makijażystę czy fryzjera.

Fotografia glamour – w tym przypadku- w centrum zainteresowania jest modelka i to na niej powinna skupić się cała uwaga fotografa.

Jaki sprzęt będzie najlepszy do fotografii modowej?

Do wykonywania zdjęć modowych potrzebny jest odpowiedni sprzęt. Poza oczywiście dobrym aparatem fotograficznym i obiektywem konieczne będą również akcesoria takie jak między innymi lampy, blendy, tła czy stoły bezcieniowe.


Fotografia modowa – aparat oraz obiektyw

Do szeroko rozumianej fotografii modowej najlepsze są oczywiście aparaty pełnoklatkowe. Tego typu sprzęt zapewni nam robienie perfekcyjnych zdjęć w każdych warunkach.

Takie aparaty są jednak drogie i jeżeli zaczynasz dopiero swoją przygodę z fotografią modową, to w zupełności wystarczą znacznie tańsze i prostsze modele. Dobre zdjęcie można wykonać właściwie każdym kompaktem, lustrzanką czy też bezlusterkowcem. W dzisiejszym realiach zdjęcia wstawiane do internetowych ofert sprzedażowych potrafią być robione nawet przy pomocy co lepszych smartfonów. Do aparatu oczywiście potrzebny jest właściwy obiektyw.

Jeżeli fotografujemy małe przedmioty przyda się nam obiektyw macro. Jeśli, mamy na przykład, sfotografować białe sukienki to wystarczy obiektyw, który zazwyczaj jest nabywany wraz z dobrym aparatem, czyli na przykład 18-55 mm i tym podobne. Pamiętaj, że zdjęcia wykonuje fotograf a nie sprzęt, to od Twojej wiedzy, inwencji i zaangażowania oraz czasu włożonego w przygotowania zależy, jak dobre będą zdjęcia.
Aparaty fotograficzne znajdziesz tutaj E-matgdynia.pl/aparaty-fotograficzne-c-358.html

Fotografia modowa – oświetlenie

Przy wykonywaniu fotografii modelek i modeli konieczne jest użycie blendy, czyli materiału odbijające czy rozpraszającego światło. To dość proste rozwiązanie, które pozwoli nam zapewnić oświetlenie, jakie chcemy uzyskać w prosty i niedrogi sposób. W studiu dobrze jest posiadać także zestaw lamp studyjnych, czyli na przykład 2 lampy oraz parasolkę i softbox wraz ze statywami oraz możliwością zdalnego uruchamiania zsynchronizowanego z naszym aparatem. 
Oświetlenie E-matgdynia.pl/zrodla-swiatla-c-269.html

Fotografia modowa – akcesoria

Oczywiście dostępnych jest również całe mnóstwo mniej i bardziej zaawansowanych dodatkowych akcesoriów przydatnych przy wykonywaniu zdjęć modowych. Do zdjęć w plenerze z pewnością przydadzą się lampy z generatorami. Pomocne w wielu sytuacjach do wytworzenia właściwego oświetlenia będą również reflektory czy strumienice fotograficzne oraz liczne kolorowe filtry. Stosując na przykład niebieski filtr, możemy uzyskać zimne światło. Jeżeli, chcemy scenę ocieplić, to powinniśmy wybrać filtr żółty albo pomarańczowy.

Fotografia modowa – automatyzacja

W przypadku wykonywania zdjęć typu packshot, czyli samych produktów na jednolitym tle, zazwyczaj białym, dobrym pomysłem jest zastosowanie sprzętu automatyzującego ten proces. Służą do tego gotowe studia fotograficzne- mniejsze tworzące zdjęcia z górnej perspektywy (flat lay) czy większe, które mogą robić również zdjęcia z modelami, prezentacje 3600 oraz nagrywać filmy produktowe. To jednak drogie i często duże urządzenia, które opłacają się tylko przy wykonywania zdjęć modowych w bardzo dużych ilościach i tam, gdzie konieczne jest ich wykonanie w krótkim terminie.


Przejdź do strony głównej


Oprogramowanie sklepu shopGold.pl